Nieruchomości – sposób na inwestowanie
By 
17 czerwca 2021

Gdzie ulokować oszczędności?

Obecnie wiele osób zastanawia się gdzie ulokować ciężko zarobione swoje pieniądze. Istnieje kilka sposobów na inwestowanie oszczędności. Bezpiecznie jest trzymać pieniądze na koncie oszczędnościowym, lub na lokacie. Można również trochę „zaryzykować” i zainwestować pieniądze w funduszach inwestycyjnych lub kupić akcje czy obligacje. Kolejnym sposobem inwestowania jest rynek nieruchomości.
Przeglądając bezpłatne ogłoszenia nieruchomości zauważmy, że ceny mieszkań wciąż rosną. Najchętniej wynajmowane są mieszania do 30 metrów. Już nie jeden deweloper zauważył tą tendencję i buduje tzw. mini apartamenty, w które jak najbardziej warto zainwestować.

Od czego zależą kursy akcji?
Zysk z wynajmu to kilkaset złotych miesięcznie, co stanowi spory zarobek kilku tysięcy w ciągu roku. Więc nawet kupując mieszkanie na kredyt można zarobić na wynajmie. Inwestując w nieruchomości należy wziąć pod uwagę ryzyko załamania na rynku mieszkaniowym. Jednak wciąż rosnący popyt na mieszkania pokazuje, że rynek nieruchomości to ciągle dobra inwestycja.