Czy inwestowanie w kasyna się opłaca?
By 
17 września 2021

Inwestycje to temat, którym interesuje się wielu Polaków. Mamy świadomość niestabilnej sytuacji na rynku, a także postępującej inflacji. Chcielibyśmy uchronić się przed negatywnymi skutkami tych zjawisk i jak najlepiej spożytkować nasze środki, by nie tylko zapewniły nam spokojną głowę na wypadek czarnej godziny, ale również byśmy mogli pomnożyć nasz kapitał. Najczęściej inwestujemy nasze pieniądze, kupując dzieła sztuki, metale szlachetne, antyki lub mieszkania pod wynajem. Niektórzy jednak nie boją się inwestowania swoich środków, uprawiając hazard, choć wielu osobom wydaje się to dość kontrowersyjnym wyjściem. Z naszego artykułu dowiesz się, kto może inwestować pieniądze w ten sposób, czy przynosi to realne korzyści oraz o czynnikach mających wpływ na wygraną w kasynie.

Czy inwestowanie w kasyna jest dla Ciebie?

Hazard to bardzo przyjemna forma spędzania wolnych wieczorów, lecz bywa również niezwykle stresujący. Obstawianie numerków, rozgrywka w blackjacka czy nawet gry na jednorękich bandytach dostarczają adrenaliny, jednak mogą powodować też wiele frustracji. Jako początkujący hazardzista zapewne będziesz musiał pogodzić się z utratą części swoich oszczędności, co z pewnością nie jest najprzyjemniejszą stroną zabawy w kasynie. Przegrane i porażki są częścią życia każdego, nawet najbardziej doświadczonego hazardzisty. Prawdziwi weterani kasyn potrafią jednak zdystansować się do tych nieprzyjemnych sytuacji i zachować spokój, ponieważ wiedzą, że w kasynie jest jak w życiu – raz na wozie, raz pod wozem. Jeśli jednak Ty jesteś osobą nerwową, która źle znosi porażki, zastanów się nad znalezieniem innej, mniej stresującej rozrywki.

Część graczy, zwłaszcza młodych, ma zwyczaj brania swoich przegranych „do siebie” i postrzegają je jako swoje osobiste niepowodzenie. Hazard jednak, choć bardzo angażujący, jest tylko formą rozrywki i elementem nocnego życia, więc powinniśmy się do niego zdystansować. Na początku Twojej przygody w najlepszych kasynach online stres może być zjawiskiem normalnym, lecz z czasem nauczysz się spokoju, którym cechują się doświadczeni pokerzyści. Zastanów się jednak, czy tak intensywne emocje nie odbiją się negatywnie na Twoim zdrowiu.

Czy w kasynie naprawdę można się wzbogacić?

Wszyscy znamy historie o sławnych hazardzistach, którzy wchodzili do kasyn, mając zaledwie kilka monet w kieszeni, a wychodzili z niego jako bogacze. Są to opowieści, które wzbudzają podziw i zainteresowanie, zwłaszcza, wśród amatorów kasyn, którzy również marzą, by spotkało ich kiedyś coś podobnego. Niestety historie te możemy włożyć między bajki – jeśli uprawiamy hazard w sposób legalny i w zarejestrowanych punktach (absolutnie odradzamy korzystanie z wątpliwych uroków ciemnej strony hazardu), sytuacja taka z pewnością nam się nie przytrafi. Jak pewnie wiesz, ustawa z 2017 roku ograniczyła kwotę, którą można wygrać w ciągu jednej wizyty w kasynie. Nie jest to dobra wiadomość dla graczy, którzy chcieliby zbić fortunę w ciągu jednej nocy, jednak ustawa ta ma swoje plusy. Sytuacja, w której stracisz wszystkie oszczędności, gdy poniesie Cię za bardzo wyobraźnia w czasie gry w ruletkę, również nie będzie miała miejsca.

Czy wobec tego można zdobyć w kasynach realne oszczędności? Owszem, można. Trzeba jednak odwiedzać kasyna regularnie – przynajmniej jeden, dwa razy w tygodniu, przy czym liczyć się należy również z tym, że będą przydarzać się nam wieczory, w których zamiast zdobywać pieniądze, będziemy je tracić. Jeśli nie masz wystarczająco dużo czasu, by odwiedzać kasyna tak często, zapewne nie zdobędziesz wymarzonej sumy pieniędzy, choć zawsze możesz traktować hazard jako przyjemne hobby.

Jak inwestować pieniądze w kasynach?

Osoby, które z kasynami mają nie po drodze, często wyrażają opinię, że w grach hazardowych znaczenie ma jedynie szczęście. Jest to stwierdzenie krzywdzące dla doświadczonych graczy, jak również bardzo niesprawiedliwe i niemające związku z rzeczywistością. Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których przysłowiowy fart zadecyduje o ostatecznej wygranej, jednak dużo większą rolę gra tu strategia i doświadczenie. Jeśli jesteś początkującym graczem, nie łudź się, że bardziej doświadczeni koledzy zdradzą Ci swoją technikę wyrywania w pokera. Możesz jednak spróbować nauczyć się tego z dość nielicznych publikacji takich jak „Wygrać w kasynie” Aleksandra Bucznego, byłego krupiera warszawskiego kasyna Marriot, który zdradza metody osiągania sukcesu w hazardzie.

Oprócz określonej techniki, doświadczenia i odrobiny szczęścia niezwykle przydatna jest tu … dobra znajomość matematyki na poziomie szkoły podstawowej. Ważny jest tu konkretnie rachunek prawdopodobieństwa, którego znajomość jest niemalże niezbędna nie tylko w czasie gry w ruletkę, ale także przy okazji wielu innych gier kasynowych. Niezwykle ważnymi cechami, które powinien posiadać każdy hazardzista, są spokój i opanowanie. Słynna pokerowa twarz nie powinna być tylko manierą, którą pokazujemy innym graczom, by nie zobaczyli naszego zdenerwowania. Dobry hazardzista powinien mieć nie tylko spokojny wyraz twarzy, lecz również spokojną głowę, by móc chłodno kalkulować i nie wypadać z rytmu nawet po przegraniu sporej sumy pieniędzy.