POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Mszą Święta z udzieleniem sakramentu chorych, w kościele Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Starogardzie Gdańskim, zakończyły się trwające od środy główne uroczystości ku czci bł. s. Marty Wieckiej – Apostołki Jedności.

Rozpoczęły się one 30 maja, we wspomnienie liturgiczne, w kościele Św. Marcina w Sierakowicach Mszą Św. w intencji rodzin i małżeństw. 1 czerwca modlono się w kościele Chrztu Św. bł. s. Marty w Szczodrowie. Podczas tego wydarzenia był czas na liturgię, ale i adorację, uwielbienie i pierwsze nabożeństwo czerwcowe. Wieczór modlitwy zakończył się procesją.

Główne uroczystości z okazji 10. rocznicy beatyfikacji, na które przybyły trzy pielgrzymki piesze oraz setki indywidualnych osób, rozpoczęły się 2 czerwca przy figurach bł. s. Marty i Św. Jana Nepomucena w Nowym Wiecu. Najważniejszym punktem programu była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Wikariusza Biskupiego Ks. Prałata Mariana Szczepińskiego. Po liturgii wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Piasecznie. Finałem dnia był koncert Zespołu Na Cały Głos, który wystąpił z repertuarem religijno-patriotycznym.

Tradycyjnie tego dnia nie zabrakło poczęstunku dla przybyłych gości przygotowanego m.in. przez KGW Nowy Wiec oraz grupę wolontariuszy.

Podczas tegorocznych uroczystości towarzyszyły nam Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo z prowincji chełmińsko-poznańskiej oraz delegacja pielęgniarek z Szpitala Powiatowego im. Bł. s. Marty Wieckiej z Bochni.

Przed nami jeszcze jedno bardzo ważne wydarzenie, które będzie miało miejsce 8 czerwca o godz. 18.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim, a mianowicie wprowadzenie relikwii oraz poświęcenie mozaiki bł. s. Marty Wieckiej, na które również bardzo serdecznie zapraszamy.

 

GALERIA

Reportaż