POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

18 stycznia 2016 roku w rocznice Chrztu Św. bł. s. Marty Wieckiej w Skarszewach odbył się II finał miedzy dekanalnego konkursu wiedzy o bł. s. Marcie Wieckiej. Do konkursu zakwalifikowało się 58 uczniów z 20 szkół gimnazjalnych z terenu dekanatów: tczewskiego, pelplińskiego, starogardzkiego, skarszewskiego, zblewskiego i kościerskiego. Finał poprzedził etap szkolny, który odbył się 27 listopada 2015 roku. Patronat honorowy nad całością sprawował Ksiądz Kanonik Dr Jan Doppke – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej a patronat medialny Radio Głos.

Nad przebiegiem tegorocznego konkursu czuwała pięcioosobowa komisja, której przewodniczyła s. Józefa Wątroba ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia z Krakowa.

Po przeprowadzeniu konkursu wszyscy uczestnicy udali się do kościoła Św. Michała Archanioła na Mszę Św. oraz świadectwo s. Haliny, która posługuje, na co dzień w Śniatyniu.

Tegoroczny finał wygrała Magdalena Kupper z Zespołu Szkół w Grabowie Kościerskim, drugie miejsce zajęły: Marcelina Hejła z Zespołu Szkół Publicznych w Skarszewach oraz Agata Leszczyńska z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, III miejsce zdobyła Anna Frost z Zespołu Szkół Publicznych w Kaliskach  

Nagrody dla zwycięzców ufundowali: Burmistrz Skarszew Jacek Pauli, Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej, Wydawnictwo Diecezjalne Bernardinum oraz Bank Spółdzielczy w Skarszewach

Fotorelacja  oraz na stronie Radia Głos