POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

W wigilię święta Wszystkich Świętych mszą św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Wieczór Świętych w Skarszewach. Po eucharystii nastąpiło wprowadzenie relikwii, którego dokonała skarszewska młodzież. Następnie wystawiono Najświętszy Sakrament, po którym rozpoczęto uwielbienie prowadzone przez Zespół Ewangelizacyjny Na Cały Głos z Pelplina. Kolejnym punktem spotkania była procesja – marsz świętych ulicami miasta do kościoła św. Maksymiliana, podczas której dzieci z parafii św. Maksymiliana w oryginalnie uszytych strojach świętych niosły relikwie swoich patronów. Procesji asystowała Orkiestra Dęta. Ostatnim punktem była modlitwa Litanią do Wszystkich Świętych oraz czas na indywidualną modlitwę do świętych zgromadzonych w kościele św. Maksymiliana. Zaś w kościółku zbudowanym w 24 godziny przygotowano słodki poczęstunek.

W wydarzeniu aż 11 relikwii świętych: Św. Franciszek, Św. Maksymilian, Św. Jana Paweł II, Św. Ojciec Pio, Św. Wincenty a Paulo, Św. Andrzej Bobola, Św. Faustyna Kowalska, bł. ks. Jerzy Popiełuszko, bł. Matka Teresa z Kalkuty, bł. Stefan W. Frelichowski oraz Cystersi.

To pierwsze tego typu wydarzenie na terenie dekanatu skarszewskiego, które jak podkreślają organizatorzy powinno wpisać sie na stałe do kalendarza.

Organizatorami wydarzenia byli: Parafia Św. Michała Archanioła w Skarszewach, Parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Skarszewach oraz Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej. 

Galeria