POLECAMY

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

25 lipca 2015 roku odbyła się pierwsza wycieczka zorganizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej. Program wycieczki obejmował kilka ważnych punktów naszej Diecezji

Pierwszym przystankiem naszej podróży był Pelplin - stolica diecezji - gdzie zwiedziliśmy z przewodnikiem najważniejszy kościół Diecezji - Bazylikę Katedralną. Siedzibę naszego Biskupa Pelplińskiego. W programie był ponad to koncert organowy w Katedrze oraz zwiedzanie bardzo bogatych zbiorów Muzeum Diecezjalnego.

Kolejnym punktem był Gniew, tam mieliśmy dwa przystanki: przerwę obiadową, a po regeneracji sił zwiedzanie Zamku w Gniewie.

Ostatnim i najważniejszym punktem naszego wyjazdu było Piaseczno. W pierwszej kolejności udaliśmy się do Studzienki - miejsca objawień Matki Bożej - gdzie wspólnie modliliśmy się przez wstawiennictwo Bł. S. Marty Wieckiej, następnie udaliśmy się do kościółka pokłonić się Panu Jezusowi i Matce Bożej - zwanej Matką Jedności i Królową Pomorza. Uczestniczyliśmy tam również we Mszy Św. podczas której poznaliśmy historię kościoła i cudów jakie dokonały się za przyczyną Matki Bożej Piaseckiej.

Miejsce to było dla nas szczególne ponieważ to właśnie w tym miejscu Matka Marty Wieckiej oddała ją w opiekę Matce Bożej gdy ta w wieku dwóch lat bardzo ciężko zachorowała. Jak podają źródła Matka Boża Piasecka wysłuchała modlitw Matki Marty Wieckiej i wróciła jej zdrowie. Po uczcie duchowej wróciliśmy do swoich domów.